Biotektor

“Biotektor” is a SF novel by Tomasz Bot recorded in the form of an audiobook in Polish with two B333 music pieces and a fragment of a sound installation, as well as an e-book & album with visual works by Bartłomiej Kuźniak and ZłoWiek.

The audiobook will be available for listening on YouTube, where it will be possible to display subtitles in many languages to the Polish text.

Jednoosobowy projekt literacki żywego Bota – “Biotektor” – na drodze ewolucji staje się audiobookiem z okładką dźwiękową, instalacją wielogłośnikową, zyskuje formę akcji w pustostanach i trafia na scenę.
Poniżej prezentujemy utwór napisany kilka lat temu, odświeżony i podany w nowej formie. Był on początkiem powstającej serii “Biotektorów”, od niego zaczęło się to, co robimy w składzie: Tomasz Bot, Bartłomiej Kuźniak i ZłoWiek.

Share

×

Tekst i głos: Tomasz Bot
Muzyka #1: B333; #3: B333 (beat, elektronika, shakery i perkusjonalia), Afrika Brown (śpiew i gwizdanie) i Frank Parker (bas, werbel i crash)
Produkcja, nagranie, edycja i mastering High Definition: Bartłomiej Kuźniak, Studio333.net
Graffiti: ZłoWiek
Okładka i prace pokrewne, zdjęcia i skład: Bartłomiej Kuźniak
“Biotektor” na Archive.org, YouTube, Bandcamp

 

Download e-pub from Archive.org

„Biotektor” – opowiadanie Tomasza Bota z 2017 roku wysłane na konkurs literacki zielonogórskiego klubu fantastyki Ad Astra i wydane w antologii opowiadań „Fantazje zielonogórskie”. Zapomniane przez twórcę, szybko przechodzi w tryb OFF. Zrośnięte ze swym bohaterem siecią uszczerbków i niedomagań, dostaje szansę na reaktywację. Na bycie najlepszym z możliwych wariantów siebie. W roku 2021 – w świecie nieoczekiwanie postapokaliptycznym – powraca. Pył z pancerza zostaje zdmuchnięty przez Bartłomieja Kuźniaka – kompozytora-instrumentalistę, producenta muzycznego, inżyniera masteringu. To on staje się producentem i reżyseruje nowego “Biotektora” dodając okładki muzyczne. Dygresyjny sposób pracy i eksperymentowanie z tesktem w sposób pozbawiający go treści, ale za to eksplorujący możliwości muzyczne mowy doprowadził do powstania instalacji wielogłośnikowej karmionej “Biotektorem”. Tekst zrodzony niegdyś z obrazów i myśli, a potem słowa pisanego, teraz wybrzmiewa jako zjawiska audio. Twardszy i ostrzejszy, staje się symfonią kulek łożyskowych przegryzanych tytanową szczęką. Jest nowym bytem – zarówno jeśli idzie o formę, jak i kwestie fabularne. Mocniej chwyta w stalowy uścisk. “Biotektor” powróci w częściach. Kolejnych.

Tomasz Bot – pisarz, dziennikarz zajmujący się wcześniej kinem niszowym i groszowym, a niekiedy popularnym; grafik, fotograf-amator, kaskader codzienności i prawdziwy Bot. Zamienia słowa w obrazy i obrazy w słowa. Rejstruje i przetwarza. Podsłuchuje i podgląda. Fan kina SF, VHS-owej klasy B, ale też twórczości Davida Cronenberga, kina Noir, niszowej muzyki elektronicznej, glitchu i innych zjawisk wyrazistych. Popkulturowy komandos potrafiący przetrwać w dżungli nadmiaru. Nie dzieli na Niskie i Wysokie. Wierzy w moc szczerych aktów twórczych, D.I.Y. i że warto popełniać błędy.

Creative Commons License
Zawarte na tej stronie prace tekstowe, zdjęciowe i dźwiękowe są chronione licencją Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivs 3.0 Unported License.